علت اصلی حصر سران فتنه چیست؟

🔘 سوال: علت اصلی حصر سران فتنه چیست؟؟

♦️ جواب غلط: بسیاری از مردم خصوصا جوان‌ترها اینگونه تلقی می‌کنند که:

🔻 1- علت اصلی حصر سران فتنه ادعای آنها مبنی بر تقلب در انتخابات سال 88 و دعوت مردم به اعتراضات خیابانی بوده است.
🔻 2- حصر سران فتنه بلافاصله مثلا یکی دو ماه بعد از ادعای تقلب و شروع اعتراضات خیابانی و خارج از روال قانون انجام پذیرفته است.
🔻 3- حصر سران فتنه در سلول‌های انفرادی و یا جایی شبیه زندان‌های خصوصی و بدون امکانات و بسیار محدود می‌باشد.

💎 جواب درست: علت اصلی حصر سران فتنه و زمان کیفیت آن:

🔺1- همراهی سران فتنه با دشمنان در سال 89 جهت مصادره و انحراف جنبش‌های بیداری اسلامی منطقه تحت عنوان بهار عربی و کشاندن اعتراضات منطقه‌ای به داخل کشور علت اصلی حصر می‌باشد.
🔺2- آغاز حصر سران فتنه حدوداً 20 ماه بعد از شروع رسمی فتنه و اعتراضات خیابانی (23 خرداد 88)، یعنی اوایل اسفندماه سال 1389 بوده است.
🔺3- این حصر، خانگی بوده و تمام امکانات رفاهی اعم از خورد و خوراک و تیم پزشکی گرفته تا مسافرت و دید و بازدید و ملاقات‌های حضوری نیز فراهم بوده است.

📌 چند نکته تشریحی بسیار مهم:

🔹 علی‌رغم تحرکات و تردید افکنی‌های یه ساله قبل از انتخابات 88، این آقایان و حامیان آنها از 23 خرداد 88 به مدت حدودا 6 ماه با اعتراضات خیابانی کشور را به هم ریخته و بعد از تحمیل خسارت‌های مادی و معنوی بسیاری بر مردم بالاخره در 9 دیماه 88 توسط همین مردم بر سر جایشان نشانده شدند.

🔸 تا اینکه حدوداً 8 ماه بعد و با شروع جنبش‌های بیداری اسلامی منطقه در اواسط سال 1389 سران فتنه نیز فعال گشته و با حمایت مستقیم دشمنان سعی در مصادره این خیزش‌های مردمی تحت عنوان بهار عربی برآمدند و تلاش کردند تا اعتراضات منطقه‌ای را البته به نفع خود به داخل کشور ایران بکشانند.

🔹 در نهایت بعد از کلی عملیات‌های رسانه‌ای و حمایت‌های خارجی با دعوتِ مردم به راهپیمایی غیر قانونی در 25 بهمن 89 عملا وارد فاز عملیاتی شدند که دیگر نظام اسلامی مدارا را کنار گذاشته و با دستور شورای عالی امنیت ملی حکم حصر خانگی آنان را صادر و در اوایل اسفندماه 89 اجرایی نمود.

👤 حسین کاوه ✍️

#️⃣ #سلم #فتنه88 #سران_فتنه #حصر_خانگی

🌐 @sollam

۰ نظر
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

پیام خود را بنویسید

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی